AKTUALNOŚCI

13/06/2011
kategoria: szkoły artystyczne

Letnie falowanie czas zacząć

Już teraz warto sobie zaplanować pierwszy wakacyjny weekend... najlepiej na Letnim Falowaniu!

Znamy już program „Letniego Falowania”, które w tym roku odbędzie się w miejscowości Wiele, nad jeziorem Wielewskim. Zmieni się miejsce, ale nie zmieni się klimat imprezy. Letnie Falowanie zawsze miało swój niepowtarzalny charakter i nie inaczej będzie w tym roku. Oprócz atrakcji muzycznych okolice oferują dużo atrakcji rekreacyjno-turystycznych.

PROGRAM IMPREZY:

Piątek, 24.06.2011 – namiot, plaża nad Jeziorem Wielewskim
K-JAH POSITIVE SOUND SYSTEMILLEGAL BOYS & LADY GABI – koncert akustyczny& performanceARRM – muzyka i wizualizacjeSŁOMA – krąg bębniarski
Sobota, 25.06.2011 - koncerty na głównej scenie:
STREAM OF LIGHT DUBSKATABUSŁOMA I PRZEDWIETRZENATURAL MYSTIC AKUSTYCZNIE
Imprezę tradycyjnie poprowadzi ZASAD SELEKTA

WYKONAWCY:

K-Jah czyli Krystian Walczak - młody producent, muzyk, dj. W 2007 roku wraz z Dawidem Portaszem powołał do życia międzynarodowy projekt RASTASIZE, typowany do Paszportów Polityki w 2009 roku. Rastasize to pierwszy polski projekt, który nagrał swoja płytę w słynnym studio TUFF GONG na Jamajce w dodatku z udziałem takich artystów jak legendarna sekcja rytmiczna Sly and Robbie, saksofonista Dean Fraser (Bob Marley) czy znakomity realizator Errol Brown. Album Rastasize odbił się w Polsce szerokim echem. Został również zauważony poza granicami kraju. Remix tytułowego utworu „Day by Day” znalazł się na albumie niemieckiego producenta Umberto Echo -"Dub Around the World" godnie reprezentując Polskę pośród artystów światowego formatu, takich jak: Gentleman, Damian Marley, Steel Pulse, Buju Banton czy Stereo MC'S. Również ostatni rok K-Jah spędził na Jamajce m.in. pracując nad drugim krążkiem Rastasize.Krystian ma na koncie występy na wielu imprezach w Polsce, jak i występy zagraniczne w Niemczech, Czechach czy na Jamajce, gdzie zaprezentował długiego seta w doborowym towarzystwie gwiazd min: Sizzla, Bascom X, Plires, Determine, Kos-Mic Sound z Chicago. Jego remix piosenki Habakuk „Familijna Komitywa” znalazł się na oficjalnym wydawnictwie z remixami zespołu a  podkład „Hollypop riddim” znalazł się na płycie Juniora Stressa w piosence „Miasto Bez Nadziei”.Jako K-JAH POSITIVE SOUND SYSTEM prezentuje najświeższy powiew z Jamajki jak i najstarsze klasyki gatunku jak: Gregory Isaacs, The Gladiators czy Dennis Brown oraz wiele nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań, które udało mu się zarejestrować podczas 2 wizyt na Jamajce.

SŁOMA - legendarna postać polskiej alternatywnej sceny muzycznej. Prekursor sztuki bębniarskiej na polskim rynku, mistrz gry na bębnach. Związany z Jackiem Kleyffem i niegdyś z Antoniną Krzysztoń współpracował z zespołami takimi jak Izrael, Brygada Kryzys, Scena 80, Osjan, Orkiestra Razem, Orkiestra Na Zdrowie. W latach 80 wyjechał z Warszawy i osiadł w Lasach Kozłowieckich w Dąbrówce, tam zajął się wytwarzaniem profesjonalnych bębnów typu conga (jako jeden z pierwszych w Polsce). Zajmuje się również konstruowaniem drewnianych domów. Aktualnie współtworzy takie zespoły jak: Razem, Bębnoluby, Sqad Słom, Słoma i Przedwietrze, Orkiestra Na Zdrowie.Pierwszego dnia Letniego Falowania, Słoma poprowadzi krąg bębniarski, który jest okazją do wspólnego muzykowania dla wszystkich interesujących się bębnami, instrumentami perkusyjnymi oraz rytmem. Towarzyszyć Słomie będą zaproszeni na Letnie Falowanie muzycy.  Drugiego dnia Słoma wystąpi z zespołem Przedwietrze.

ARRM to ambientowy, eksperymentalny, dźwiękowo-wizulany projekt Rafała Micińskiego, basisty znanego z zespołów 52UM i Natural Mystic z gitarzystą Arturem Rumiński (Sun For Miles). Muzycy tworzą na żywo instrygujące dźwiękowe pejzaże, używając do tego wielu efektów i wizualizacji o ważnym, ekologicznym i społecznym przesłaniu. Każdy występ ARRM jest inny, każdy intrygujący.

Illegal Boys to projekt Muchy i Dymola, wokalistów zespołu Dubska. Na Letnim Falowaniu muzycy wystąpią w towarzystwie Lady Gabi, czyli Gabi Budzianowskiej, wokalistki zespołu Natural Mystic Akustycznie. Ci, którzy pamiętają akustyczne występy projektu Dubska Wokal Trio, mniej więcej wiedzą czego się spodziewać :) Mniej więcej – bo to projekt nieprzewidywalny :)

DUBSKA - jedna z niewielu polskich grup reggae, której utwory trafiły na prestiżową listę przebojów Trójki. Dubska to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae. Mają na koncie 4 płyty, setki koncertów w Polsce i koncerty zagraniczne: Rosja, Czechy, Niemcy, Grecja, Austria.Występowali wielokrotnie na największych polskich festiwalach, takich jak Ostróda Reggae Festiwal, Reggaeland, Reggae nad Wartą czy Przystanek Woodstock. Współpracowali również z Gerbertem Moralesem, guru rosyjskiego reggae, nagrywając z nim rosyjskojęzyczny album „Dubska Division".Zespół promuje obecnie swoją nową płytę „Loko-Loko" - jedną z najciekawszych polskich płyt reggae ostatniego roku. Na płycie obok reggae i ska, słychać też echa soulu, muzyki latynoskiej, akustycznej ballady, czy nawet old school'owe disco. Dubska to grupa, która swobodnie żonglując gatunkami wypracowała swój własny muzyczny język. Charakterystyczne są też teksty zespołu: bezpretensjonalne, uczuciowe, emocjonalne, o zbliżonej do bluesowej narracji ale doprawione szczyptą charakterystycznego.

TABU - Zespół Reggae Roku 2009 wg. magazynu Free Colours to nie byle jaki sukces, podobnie jak I nagroda w Konkursie Młodych Zespołów na Ostróda Reggae Festiwal 2005. Obecnie Tabu to jeden z najbardziej popularnych polskich zespołów nowej fali reggae.Powstali w Wodzisławiu Śląskim w 2003 roku. W 2006 roku wydali swój debiutancki album "Jednosłowo". W 2009 ukazała się bardzo wysoko oceniana druga produkcja zespołu "Salut", nagrana we wrocławskim studio Fonoplastykon pod okiem Gieni i Marcina Borsa. Zespół jest bardzo aktywny koncertowo od wielu lat, mają na swym koncie setki koncertów w każdym zakątku kraju. Nie dziwne zważywszy ich porywającą odmianę reggae, wzbogaconą dynamiczną pracą sekcji dętej oraz charyzmą wokalisty Rafała Karwota. Po raz pierwszy na Letnim Falowaniu!

NATURAL MYSTIC AKUSTYCZNIE - ten zespół zdobył serca publiczności na poprzedniej edycji Letniego Falowania już podczas próby... W piękne chłodnawe, ale słoneczne południe rozłożyli instrumenty na tarasie domku w którym mieszkali i  zaczęli grać. Ni z tego ni z owego wokół domku zaczęli gromadzić się ludzie, słuchać, tańczyć. Wieczorny koncert był już tylko formalnością. Obecnie zespół kończy prace nad nową płytą, z której materiał zaprezentuje na Letnim Falowaniu.

SŁOMA I PRZEDWIETRZE - to współczesny projekt znanego bębniarza i wytwórcy bębnów, Jerzego „Słomy” Słomińskiego. Tak jak w jego poprzednich formacjach (Razem, Bębnoluby, Sqad Słom), rytm i bębny są fundamentami, na których powstają kolejne utwory, czy interpretacje znanych tematów muzycznych. "Przedwietrze" jest projektem szczególnym; rdzeniem jest tu, porozumienie i radość tworzenia, pomiędzy Słomą - ojcem i jego dwoma dorosłymi synami. Słoma gra na bębnach, mandolinie, perkusji i śpiewa,Jonasz na bębnach i perkusji (ma na koncie wieloletnią współpracę w Londynie z Emeką Elendu, gitarzystą z zespołu Afryka-70 Fela Anikulapo Kuti), Daniel na bębnach, gitarze basowej i elektrycznej i śpiewa. Obaj synowie zaczynali jako obserwatorzy, uczestnicy, a później pomocnicy w prowadzonych przez Słomę warsztatach bębniarskich. Cały czas obecni w trakcie licznych koncertów ojca.
W skład zespołu wchodzą również gitarzysta Marcin Kisiel i seksją dęta w składzie: Marcin „Kabat” Kowalczuk – puzon, Tomasz Piątek – saksofon i Suchy vel Suszkin – trąbka.
Paleta barw i stylów Przedwietrza jest szeroka: od pierwotnych form bębniarskich, przez ska, reggae, funk, r'n'b, afro-beat, jazz, do melodii i piosenek, brzmiących i kołyszących -rumbą czy sambą.

Stream Of Light to bydgoska kapela reggae założona w 2007 roku. Łączy wiele muzycznych stylów, dziedzin i przestrzeni. Pomysłodawcą i fundatorem SoL jest wokalista Dush. Skompletował skład spośród swoich przyjaciół o często daleko rozchwianych gustach muzycznych. Każdy z nich ma swój osobisty wkład w proces twórczy, dodając elementy takich nurtów jak: reggae, ska, rock, ska, metal, hip hop, dnb…

Więcej informacji na stronie: http://www.letniefalowanie.pl/

Podziel się
DODAJ KOMENTARZ
Twój nick:
KOMENTARZE
Ten artykuł nie był jeszcze komentowany
SZUKAJ PLACÓWEK
Placówka:
Miasto:
Województwo:
Rodzaj:
Fraza:
Dla dorosłych:
Rozmowa tygodnia

Patricia Kazadi - piosenkarka, aktorka i prezenterka - odpowiada na Wasze pytania! Sprawdź, co lubi, co ją inspiruje i... jaka jest najgłupsza plotka, którą usłyszała na własny temat!

Felieton miesiąca

Chusta do noszenia dziecka stałą się modnym tematem, często poruszanym na łamach kolorowej prasy czy mediach familijnych. Noszenie nie jest już synonimem rozpieszczania, stało się wyrazem troski o prawidłowych rozwój dziecka, odpowiadaniem na jego potrzeby.

Szkoły artystyczne Przylep, Szkoły artystyczne Książ Wlkp., Szkoły artystyczne Siedlisko, Szkoły artystyczne Czastary, Szkoły artystyczne Marzenin, Opiekunki Skopanie, Szkoły artystyczne Trzcianka, Szkoły artystyczne Minkowice Oławskie, Szkoły artystyczne Łowyń, Szkoły artystyczne Jarosławice, Szkoły artystyczne mazowieckie, Szkoły artystyczne Gotkowice, Szkoły artystyczne lubuskie, Szkoły artystyczne Mochowo-Parcele, Opiekunki Trzebiegoszcz, Opiekunki Miłkowska Karczma, Szkoły artystyczne Wieniawa, Szkoły artystyczne Nowa Wola, Opiekunki Przeworsk, Szkoły artystyczne Mostki, Szkoły artystyczne Przybiernów, Szkoły artystyczne Golina, Szkoły artystyczne lubelskie, Szkoły artystyczne Wólka Ratajska, Szkoły artystyczne pomorskie, Szkoły artystyczne Głazów, Szkoły artystyczne podlaskie, Opiekunki Holendry, Szkoły artystyczne Kochcice, Szkoły artystyczne Rogowo
test

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies.

Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor.